PPP w więziennictwie?

MSDziś chciałbym Cię zainteresować ciekawym artykułem, jaki ukazał się niedawno na łamach magazynu „Forbes” (na podstawie tekstu z Pulsu Biznesu). Mowa w nim o planach wykorzystania formuły PPP w sektorze więziennictwa.

Tytuł jest dość przewrotny:Powstaną prywatne więzienia w Polsce?„. Idę o zakład, że część czytelników zupełnie niezorientowana w temacie od razu wyobraziła sobie właścicieli kwater turystycznych zasłaniających widok na Tatry czy Bałtyk okiennymi kratami licząc, że turystów zastąpią bardziej „dochodowi” więźniowie;-) A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Wiem, że kontrowersyjny tytuł zwiększa statystyki wirtualnych odwiedzin, ale warto sprecyzować, że przy wykorzystaniu modelu PPP więzienia wciąż (na szczęście) pozostaną państwowe – tyle, że będą wybudowane i zarządzane przez zewnętrzny podmiot. Nie mylmy PPP z prywatyzacją – zwłaszcza, że ta w sprawach dużej wagi niemal zawsze ma negatywny wydźwięk społeczny.

Abstrahując jednak od sposobu podania ‚newsa’ – szykuje się naprawdę ciekawy projekt PPP w modelu ‚opłaty za dostępność’. Co szczególnie cieszy, zakłada on aktywność administracji centralnej, która dotychczas nie korzystała zbyt często z formuły partnerstwa. A jak wiadomo – przykład powinien iść z góry. Czas pokaże jak omawiany temat się rozwinie. Warto go śledzić.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, PPP i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s