Nasz praktyczny podręcznik PPP już dostępny

Jeśli śledzisz mój blog regularnie, na pewno pamiętasz gdy wspominałem o pracach nad praktycznym podręcznikiem o partnerstwie publiczno-prywatnym. Dziś chciałbym przedstawić Ci ich wynik, którym jest ta książka:

40443221_partnerstwo-publiczno-prywatne-w-modelu-koncesyjnym-wybrane-zaga_2_250x357_FFFFFF_pad_0Razem z Agatą Fitas postanowiliśmy przybliżyć uczestnikom rynku PPP wyłącznie praktyczne aspekty tej tematyki. Geneza PPP czy jego historyczne ujęcie to tematy z pewnością ciekawe, ale spotykając się z przedstawicielami podmiotów publicznych i prywatnych dostrzegliśmy, że nie takiej wiedzy potrzebują osoby planujące przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Stąd też postawiliśmy na minimum teorii koncentrując się na tym jak przygotować się do projektów PPP, jak wybrać inwestora i jak zawrzeć z nim umowę gwarantującą efektywną współpracę. Całość materiału wzbogacają przykłady praktyczne, case study oparte na faktycznie funkcjonujących projektach i orzecznictwo.

W przeciwieństwie do innych (niestety dość teoretycznych) podręczników dostępnych na rynku, nasz poświęcony jest bezpośrednio PPP w modelu koncesyjnym (klasyczna koncesja na roboty budowlane i PPP w trybie koncesji). Wynika to z faktu, że lwia część polskich projektów PPP realizowana jest właśnie w tych wariantach organizacyjno-prawnych. Mowa tu oczywiście zarówno o zawartych już umowach, jak i toczących się postępowaniach o wybór partnera prywatnego lub koncesjonariusza. Poza zakresem podręcznika znajduje się zatem PPP oparte w głównej mierze o tzw. opłatę za dostępność. Uważamy, że tematyka ta zasługuje na osobną publikację, co nie oznacza jednak, że część z uwag sformułowanych już we wspomnianej książce nie pozostanie aktualna także w stosunku do klasycznego PPP.

„Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym – wybrane zagadnienia praktyczne” dostępna jest na rynku od trzech tygodni. Wydana została nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się o naszym podręczniku więcej, zachęcam Cię do wizyty tutaj. A najlepiej, jeśli zapytasz u źródła, do czego gorąco zachęcam.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Koncesje, PPP i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s